To sidebar

Thursday, May 13 2021

Kwatery pracownicze - co warto wiedzieć?

apartment-406901_640.jpg, May 2021

Czasami pracownicy muszą zostać wysłani do innego miasta, aby wypełnić swoje obowiązki zawodowe.
Niestety nie jest łatwo znaleźć odpowiedni hotel dla pracowników. Warto wiedzieć, jakie czynniki wziąć pod uwagę i o czym pamiętać.

O czym należy pamiętać, szukając zakwaterowania dla personelu?
Zakwaterowanie pracowników powinno być dobrze przemyślane. Lokalizacja jest bardzo ważna podczas całego procesu. Warto wybrać nocleg znajdujący się w bliskiej odległości od przystanków autobusowych, sklepów, restauracji itp. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pracownicy powinni mieć możliwość łatwego dotarcia do najbardziej pożądanych miejsc.

Bardzo ważny jest również stan pomieszczeń. Powinny być wyposażone w proste meble, za pomocą których pracownicy mogą schować niezbędną odzież i inny bagaż. Goście powinni mieć również dostęp do Wi-Fi. Dobrze, jeśli jest też telewizor, który daje pracownikom chwilę rozrywki i stały dostęp do informacji.

Zgodnie z założeniami kwatery pracownicze powinny mieć również dostęp do aneksu kuchennego wyposażonego w niezbędne naczynia, sztućce i inne przedmioty pomocne w przygotowywaniu posiłków.

Ochrona i nadzór są również mile widziane, aby zapewnić gościom bezpieczeństwo i poprawić ich komfort.

Rozliczenie za zakwaterowanie pracowników
Warto wiedzieć, jak zorganizować zakwaterowanie swoich pracowników. Po pierwsze, pracodawca jest zwolniony z podatku dochodowego z tytułu umieszczenia pracowników w następujących krajach:

Hotele pracownicze,
Kwatery prywatne wynajmowane na cele mieszkalne i nieprzekraczające 500 zł miesięcznie.
Z dodatku mieszkaniowego można skorzystać, gdy pracownicy muszą mieszkać poza miastem, w którym znajduje się miejsce pracy.

Czasami może się zdarzyć, że zagraniczna firma ma oddział w Polsce i zatrudnia tam swoich pracowników. W celu oddelegowania ich do pracy firma główna zawiera umowę najmu mieszkania pracowniczego do wykonywania obowiązków służbowych. W takiej sytuacji koszt wynajmu mieszkania jest doliczany do kosztu uzyskania przychodu.

Noclegi pracownicze
Pracownicy przebywający w hotelach pracowniczych lub innych miejscach noclegowych tego typu muszą mieć dostęp do:

wydajna wentylacja.
własną sypialnię, w której można otworzyć okno,
WC i łazienka,
Pralnia,
Miejsca, w których można przechowywać ubrania,
Miejsce do jedzenia.
Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań, aby wybrać jak najlepsze zakwaterowanie dla swoich pracowników. W przeciwieństwie do certyfikatu, nie ma zbyt wielu lokali mieszkalnych spełniających najważniejsze wymagania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji pracodawca powinien sprawdzić, czy chce przebywać w takim miejscu i czy spełnia ono jego wymagania. Warto pamiętać, że pracownik, który nie jest w najlepszych warunkach, może nie wykonywać swojej pracy efektywnie.

Więcej o kwaterach pracowniczych i innych: https://malibuliveband.pl/

- page 1 of 2

sposobnachrapanie.waw.pl